Mudaaugu talu ehitati 1940. aastatel. Läbi aegade on see näinud nii vilet kui ka vatti ning viimane aeg – võiks öelda isegi, et möödapääsmatu – on välja kuulutada OMA RIIK.

Sellel jaanipäeval viimegi ellu meie kõikide unistuse ning loome omaenda konningriigi/sabariigi/vorstiriigi/vürtsiriigi/suguühendriigi/konnföderatsiooni/diktatuuri/katseala (otsustamisel).

Ehkki me teame, et konkureerivaid üritusi Mudaaugu jaanipäevale™ ei ole, pane siiski oma kalendrisse kirja 23. juuni 2021, et teha ajalugu! Mudaaugu jaanipäeval 2021 saad kaasa lüüa OMA RIIGI loomisel ning üheskoos otsustada, millised on OMA RIIGI:

👉 põhiseadus
👉 raha
👉 rahvusloom
👉 religioon
👉 lipp
👉 põhiseadus
👉 jpm

Kohtume kõigi revolutsiooniliste hingedega Mudaaugul!

VALITSEJA KANDIDAADID

Maali Käbilaid (Mudarikkuse Erakond)

Käesolevaga esitan oma platvormi kandideerimaks Mudariigi valitseja valimistel. Minu programm on igakülgselt läbimõeldud ning tegeleb kõigi Mudariigi jaoks oluliste valdkondadega. Mind valides olete kindlates kätes!

Minu Mudariigi KeskKONNAkaitseministeeriumi tõhus töö tagab, et tiigikonn on igal ajal kaitstud ning elurikkus vohab nii siin- kui sealpool (peamiselt sealpool) Mudariigi mudatiiki. Olulisel kohal on ka põlllumajanduspoliitika: Mudariigi põldudel lokkab värske humal õlle sisse ning mahlased viinamarjad veiniks. Rohkem mõnusaid taimi kõigile!

Jätkusuutliku hariduspoliitika tagan iga-aastaste koolitustega Mudaaugu jaanipäevadel, mis loob Mudariigi kodanikele võimaluse pidevaks enesearenguks ja elukestvaks õppeks.
Sisepoliitika osas on eriline tähelepanu saunapuude varul ning toiduturvalisusel: strateegiline reserv mulgiputru ja wrappe on riiklikult tagatud.

Samuti on tagatud kaitsevõime: reptiilieemaldusvägi on saanud põhjaliku väljaõppe ning löögirühm patrullib ürituste ajal Mudariigi välispiiril.

Sotsiaalpoliitika osas ütlen vaid üht: rohkem tisse kõigile!

Minu Mudariik on õhuke ja tõhus: olme toimib nagu kellavärk ja saab keskenduda innovatsioonile.
Valitsejana luban olla leebe, kuid kindlakäeline. Demokraatia on tore, aga mõistlik on, kui otsuseid teeb vastava valdkonna ekspertide komisjon. Kindlasti saab läbi lõigata linte ja vähemalt ühe (homo)paraadi!

Ühesõnaga, minu eesmärgiks on Mudaaugu, kus on hästi mõnus ning on palju tisse ja head õlut.
Vali mind! Tagan selle, et Mudaaugu on stabiilselt parem kui porno!

Hanna Konnalmäe (Vitupuude Rühmitus)

Vaata videopöördumist Facebookist.

Tanel Jaanimäe (Mudaaugu Rahvaerakond ehk MURE)

Mudaaugu rahvaerakonna (MuRe) programm:

 • VÕTAME TAGASI MEILT ANASTATUD ALAD!
  Haldusreformi ja ebaseadusliku maamõõtmise tulemusena Mudaaugu kinnistust lahku mõõdetud Palsi kinnistu tuleb taas liita Mudaauguga!
 • SEKSODROOM ON HETEROVAHEKORDADEKS!
  Esivanemate poolt saetud iidsed laudalae plangud, millele tarmukas töömees oma pahklike kätega magamislavatsit ehitades uue elu andis, ei ole mõeldud valimatu liiderdamise tallermaaks. Edaspidi saavad toimuma Seksodroomil vaid heterovahekorrad lastesaamise eesmärgil!
 • OMA RAHVA MUDAAUGU!
  Lõpp couchsurferite hordidele, kes mõistmata meie keelt ja tavasid, vohmivad meie musta leiba, teevad ära meie töö ja võtavad ära kogu meie saunaleili!
 • ÕLLE HIND KONTROLLI ALLA!
  Aitab rahva vaesuslõksu orjastamisest kalli käsitööõllega. Me seame sisse sõbralikud suhted Läti Vabariigiga, rajame Mudaaugule oma aktsiisilao koos sõltumatu majanduspiirkonnaga ning ehitame torujuhtme A le Coq tehasest Mudaaugule.
 • SÕJAVÄESTATUD PIIRIVALVE!
  Kui vaenulik idanaaber REPTILL peaks veel söandama oma jalga meie pühale mudapinnale toetada, läheb üle piiri tagasi ainult REP…
 • LÕPP VEGANTERRORILE!
  Mehhiko jahukettasse keeratud Hiina kapsas ja Ameerika mais ei ole meie traditsiooniline söök. Seapekki ja mulgikapsaid peab iga Mudariigi kodanik kolm korda päevas saama!
 • AITAB KLIIMAVALEDEST!
  Kliimasoojenemine on hea. Rohkem suve tähendab rohkem paljaid tisse!

Oliver (Harilik Opositsioonipartei ehk POH)

Tähelepanu! Järgneb kõige olulisem teadaanne enne peagi saabuvaid valimispühi!
Nimelt toob oma nahad turule POH, ehk Harilik Opositsiooni Partei.
Anname ausa lubaduse garantii, et vahet pole, mida peagivalitud täide üritavad viia, meie seisame sellele kindlalt vastu!
Kuna meie oleme risti vastu kõigele, siis kirjutame ka oma nime tagurpidi. See tähendab, lubage selgituseks ära märkida ja ühtlasi geniaalse idee eest omaenda saba kergitada, veel ka seda, et meil on totaalselt POH, kelle või mille vastu me oleme. Isegi, ja seda enamgi, kui see oli algselt meie enda idee. Võtke meid kui saatana advokaate. Kuigi, miks te, saadanad, just meid peaks saadanaks pidama?! Meie pole ju midagi teinud! Ja ei lase teistel ka teha! Ega sealt head nahka niikuinii ei tule. Sest kui võimupiruka kallale pääsenud kodanikud on lubanud kokku pudrujõgesid ja piimamägesid, ehk asju, mida nad ühelgi AUSAL moel tagada ei suuda, siis on see ju sulaselge valija petmine ja sellist jama meie, pidades seda oma aukohuseks, läbi ei luba. Ja kui mingi ime tõttu peaks äravalituil siiski õnnestuma oma illusioonid ellu viia ja õnn Mudaaugu õuele tuua, siis millega MEIE, kurat võtku, järgmistel valimistel hääli püüame ja, mis, meenutagem, on ju ometi demokraatia PEAMINE alus, tagame õiguspärase võimu vahetuse! Niiet iga vähegi arukam lugeja peaks nüüdseks taipama, et meie ühing tegutseb üksnes raha… st RAHVA nimel ja seega kõrgeimaid ideaale kandes.
(Kes siiamaani kõigest aru sai, teeb endale pai ja naaseb oma eelnevate vähemtähtsate toimetuste juurde. Kes ei saanud, siis, eeldusel, et ta ikka tegelikult ka lugeda mõistab, jätkab selle, ometi lihtsalt vormistatud, mõtteavalduse lugemist lõpuni ja siis veel kordab igaks juhuks mõned korrad üle, et kõik oluline ikkagi enne tähtsaid sündmusi selgeks saaks!)
Olgugi, et kõiksuguste rumaluste kõrval on õnnetuseks, sest sõna on ju kahjuks nagu varbalane, ringlusesse pääsenud ka ütlus: „Püüdke tähti, sest siis jõuate vähemalt kuuni.“ No kuulge, kuu peale sellise jutuga! Ei ole mingit poole rehkenduse kaupa tegemist! Meie rahvas väärib ju ometi ainult kõige PAREMAID ja TERVIKLIKUMAID lahendusi! Ja kuna ükski, ja pidage silmas – vaid peamiselt omakasupüüdlikutel eesmärkidel(!) ennast pukki upitada püüdev „rahvasaadik“ ei suuda, kas siis tänu meie absoluutselt KONSTRUKTIIVSELE obstruktsioonile või, olgem ausad, ikka rohkem omaenda, pühaüritust juba eos hukule määrava KÜÜNDIMATUSE tõttu iial seda taevamannat meie auväärsele rahvale tagada, siis milleks üldse vaevuda oma häält nendele raiskama!?
Kuid samas… Kui te jällegi meid valite, siis me peaks ju ka ikkagi midagi kuskilt otsalt päriselt tegema hakkama, ja see ei sobi meie kuningliku meelega kohe mitte. Meie töö on pealt ja alt jälgida ning vajadusel nõmedate märkuste, tobedate küsimuste või lihtlabaste kõnekeelsete väljendite abil valitule tema tegelikku kohta meelde tuletada. Sest me pole mitte, kui tsiteerida klassikuid, see kangelane, keda te oma igapäevaellu hädasti vajate, vaid siiski see kangelane, keda te paraku väärite, sest nagu aegade algusest on meile teada antud: võim oli, on ja saagu rahva nägu. Seega ei tasu üldse muret tunda meie pärast vaid jätkugu igihaljas tsükkel: vali-pettu-korda! Küll meie, olgu öeldud, et rahvast surmani (või tema vaesumiseni) truult teenides, omale leiva lauale saame. Teie ainsad, täiesti jõukohased tunduvad, ülesanded on leida meile vääriline vastane ja siis järgnev hate´lus kenasti kinni maksta.
„Rahvast tuleb kaitsta! Eriti tema enda eest!“ Tõenäoliselt mingi kreeka vanamees.
Teadaande lõpp.