Järjekorras üheteistkümnes Tiigifestival tuleb sel aastal pisemalt ja tasemalt, vaiksemalt ja väiksemalt ja on sel korral jälle Väike Tiigimuusika.

Läheme tagasi juurte juurde – rohkem lõkke ümber ühislaulmist, vähem fancyt valgustehnikat. Vähem stressi, rohkem elu.

Mida see tähendab, et Tiigifestivali asemel on sel aastal Väike Tiigimuusika?

Põhimõtteliselt on väiksema ürituse eesmärk sel aastal anda oma vabatahtlikele natuke hingamisruumi. Seega tõmbame kokku neid valdkondi, mis on viimastel aastatel ebaproportsionaalselt palju aega ja energiat nõudnud. Neist märkimisväärsemad on:

1) Tuleshow. Selle asemel, et üritada iga hinna eest korraldada suurejoonelist vaatemängu, teeme lõket, süütame tõrvikud ja oleme rõõmsad.

2) Valgustus. Lava jääb muidugi valgustatuks, aga dünaamilisi valguslahendusi kasutame vähem ja vabastame ühe inimese valguspuldi orjusest.

3) Toitlustus ja baar. Paljude erinevate valikute asemel pakume sel korral väiksemat menüüd, aga see-eest ilmselt sooja toitu. Võib juhtuda, et põhitoidukordade osas tuleb “Salvesti eri”. Grilli ja õlut saab ikka.

4) Osalejate arv. Katsume jääda absoluutselt maksimaalselt 50 osaleja piiresse, et kõik mugavalt ära mahuksid ja ei tekiks ülerahvastatust.

Küll aga on paljud asjad endiselt vanad head ja tuttavad:

Mis on Mudaaugu Tiigifestival?

Tiigifestival on eksperimentaalne festival, kus kõik on osalised. Tiigifestival on testimispolügon: koht, kus sa saad teoks teha imelikke mõtteid, mida siiani pole kusagil rakendada olnud. Tiigifestivalil saad katsetada rolle, mida sa pole siiani julgenud Päris Tõsiste Inimeste juuresolekul võtta. Saad laulda laule, mida muidu kellelegi laulda ei ole – või kanda neid riideid, mida oled alati tahtnud kanda, aga mis kusagile justkui ei sobi. Tiigifestival on sündmus, kus saad mängult teha pärisasju – ja päriselt mängulisi asju. Tiigifestival on optimismiharjutus iseseisvaks eluks.

Kuidas saan osaleda?

a) ASTU ÜLES etteastega. Tiigifestival ootab lauljaid, luuletajaid, burleskitare, tantsijaid… kõike, mida on võimalik luua ja laval (või looduses) esitada. Just siin saad teha neid asju, mida mujal ei julgeks või ei tahaks. Kui soovid esineda, anna endast märku Facebookis isikule nimega Helle Laanes.

b) Tule VABATAHTLIKUKS. Vabatahtlik olemine on oluline osa Tiigifestivali kogemusest. Pelgalt pealtvaatajana jääd tahes tahtmata kõrvaltvaatajaks – tegelik melu ja elu peitub pisikestes leiutamistes ja suurtes eksperimentides, mis festivali loovad ja käimas hoiavad.

c) AITA VARUSTADA. Sul on üle midagi kasulikku või erakordselt jaburat, mida Tiigifestivalil võiks vaja minna? Anna meile teada või too kohale.

OLMEOLUD

Kus saan ööbida?

Ööbimiseks on avatud maja, uue sauna 2. korrus, ait ja aidapööning ning alati võib tulla oma telgiga. Pane end kirja siin.

Kuidas saan Mudaaugule kohale?

Vaata autobörsilt, kas keegi liigub sulle sobival ajal – või pane oma auto autobörsile kirja, et saaksid end koos reisikaaslastega juba autos Tiigifestivali meeleollu viia.

Mida võtta kaasa ja mida mitte võtta?

Võta kaasa oma asjad. Magamise asjad (magamiskott, telk, kõrvatropid ja silmaklapid), istumise asjad, selga panemise asjad.

Ära võta kaasa oma nõmedat sõpra, lapsi, koeri, alkohoolikuid, vorsti, purgiõlut. Igasuguseid alkohoolseid ja mittealkohoolseid jooke saab baarist ja toitlustusalalt, samuti on hoolitsetud toidu eest, mis vastab erinevatele vajadustele: endale leiavad sobiva toidu nii veganid, omnivoorid kui ka omnomnivoorid.

Kui tahad midagi kõikide rõõmuks tuua, konsulteeri enne asja kaasa võtmist vastava ala inimesega, tema teab, kas ja kui suur rõõm see oleks.

Toitlustus ja baar

Toitlustuse eest on hoolitsetud ning Hull-ava Konna Baar ootab külalisi maitsma klassikalist õlut ja kalja ning unustamatud shotte.