Väike Tiigimuusika 2013

Oli plaanitud tiigi peale, aga vihma tõttu toimus Mudaaugu pärismuusika aidas. Esines Konnalaulukuuik, Kätlin ja korralikult kodukootud Matte/Tätvere. Kuna sild oli ennetavalt juba valmis saanud, siis ühtlasi pandi esimest korda saunale uut katust ja osa rahvast jõudis alles öösel Tõrva Loitsult.

Väike tiigimuusika on mõnus ja kodune muusika- ja etenduskunstiüritus Mudaaugu kõrgelt hinnatud veekogul.

Päeval valmistame üheskoos tiigile ujuvsilla, millel õhtu poole toimuvad erinevad etteasted. Õhtu lõpetavad Tätte ja Matvere. Tiigimuusikale ootame üles astuma muusikuid, performance-kunstnikke, tulešõu- ja tsirkuseartiste, moeloojaid ja kujundujujaid. Anna endast teada ürituse seinal või privaatsõnumis Taavile ja Maalile.

Mudaaugu Väikse Tiigimuusika programm (juba muutus):

10:00 – 13:00 ujuvsilla ehitus ja õhtuse kava proovid
13:00 – 15:00 lõuna
15:00 – 19:00 ujuvsilla ehitus ja õhtuse kava proovid
19:00 – 21:00 õhtusöök 
21:00 – 00:00 silla testimine ja saun, ettevalmistused
00:00 Ilutulestik
00:00 – 02:00 Mudaaugu väike tiigimuusika

Programm muutus seoses viimaste külaliste saabumisega täpselt kontserdi alguseks.

Väike tiigimuusika 2014

Toimus 2. augustil 2014 tiigi peal ja oli päris pikk kontsert erinevate etteastetega. Eriti meeldejääv oli poistebänd “Testosteroon” 😀

II Tiigimuusika festival toob Mudaaugu talu külalisteni maailmamuusika pärleid.

Väike Tiigimuusika on muusika- ja valgusshow Mudaaugu talu imelisel tiigil, otse tiigikonna lossi kohal. Üritus, kus muusikat saab kuulata ja kõigest osa saada lisaks tiigi kallastele ka tiigis ujudes või paadiga tiigi pinnal liueldes.

Tiigimuusika orienteeruv ajakava:
20:00 Saun
22:00 Kontsert
24:00 Etnodisko

Kes on käinud, need on näinud ja ujunud.

Kontserdiprogramm selgub täpsemate läbirääkimiste käigus, aga on lootust, et üles astuvad mitmed tuntud ja tundmatud loovisikud ja kollektiivid. Pärast live-esinemisi saab jalga keerutada etnodiskol.

Mudaaugu II Tiigimuusikaks on herr Tagel pudelitesse villinud ka erilise märjukese – “Konna hele” ootab õllenautijaid.

Tiigimuusikal 2015 “Ulvita”

Sõbrad aitavad armastusel võita (Mudaaugu, 2015)

Mängib muusika, kerides üles pinget ja põnevust – ja siis saabub Tiigikonn. Valgus eksleb nagu siil udus, aga lõpuks on Tiigikonn tabatud ning ilmub täies hiilguses rahva ette. Tiigikonn esitab oma loo. Selles on kurbust, üksinda olemise raskust, ootusärevust tuleviku osas ja eneseülistamist, sest Tiigikonn teab oma väärtust. Looduse hääled juhatavad sisse järgmise episoodi. Algab muusika ning saabuvad tulnukad, ehk Mudaaugu rahvas. Uksed pauguvad, pudelid kõlisevad, grill säriseb ja saunas visatakse leili. Ulvi tuleb ja unustab oma püksid. Tulnukad lahkuvad. Lavale jäävad Ulvi püksid. Algab Ulvi pükste aaria. Ulvi püksid on elanud igavat elu, aga lõpuks ometi on nad ta saanud vabaks ning saavad unistada kohtumisest kellegagi, kes neid armastaks. Saabub Tiigikonn ja leiab aset nende esimene kohtumine. Konn on eemalt jälginud ebamaiselt ilusat olevust ning leiab nüüd olevat sobiva hetke, et esitada luuletus ülistamaks Ulvi pükse. Paraku ei kanna pingutused vilja ja Ulvi püksid esitavad laulu „Käi perse, kole tiigikonn!“ Tiigikonn on meeleheitel ja kutsub endale abilisi, kelleks on Taneli müts, Mari flööt ja mutt. Üksteise võidu asuvad truud abimehed Ulvi pükse ülistama. Kõlavad kaunid laululood ja sulnid luuletused. Lõpuks püksikumm lõdveneb ja Ulvi püksid leebuvad. Tiigikonn tuleb taas ja ulatab käe oma armsamale. Kõlavad ülistuslaulud suurele armastusele, mis paneb unustama kõik halva. Kuid saabub oht – lavale tantsivad aplad kured ja armunute õnn ähvardab jääda üürikeseks. Tiigikonna sõbrad asuvad võitlusesse ohuga ning oht võidetakse regilaulu väega. Konn ja püksid tänavad sõpru imekauni duetiga. Armunud paar kaob päikeseloojangusse. Lavale ilmub Ulvi ja otsib oma pükse. Üle tema pea laotub vikerkaar, mis näitab Ulvile pükste asukohta. Paraku ei saa Ulvi aru ning jääb igavesti oma pükse otsima. Eesriie. Ilutulestik tiigil.

OSATÄITJAD:
Ulvi – Liis
Ulvi püksid – Mari
Mari flööt – Maali
Tiigikonn – Tanel
Tiigikonna abiline – Siim
Taneli müts – Arne
Mutt – Taavi
Kolm kurge – Krissu ja veel 2
BÄND: Kätlin (kitarr, bass), Maali (kitarr, plokkflööt), Mikk (kitarr, suupill), Reet (saksofon), Andrus (kitarr), Siim (ukulele)

Tiigimuusikali ametlik õlu oli “Pegasus”. Helimehe rolli täitis Taavi ning esmakordselt oli kasutusel hoovilava.

Mudaaugu Tiigimuusika 2016

Järjekorras juba neljas kontserdiõhtu Ahja jõe orus pakkus võimalust nautida sulnist muusikat ja Mudaaugu talu mahedat atmosfääri.

LINE-UP
* Mudaaugu Maali & the Konns
* Siili Sound System
* Lethal Deep Pond Guitar
* Kätlin & volitatud Ulvi püksid
* Roots Family/postmodernism omas mahlas (toode on valmis kasutamiseks)

ÖÖDISKO
DJ Baarne – d’n’b
DJ Mikk – karm värk
DJ Maali – gootidisko

Mudaaugu Tiigifestival “Burning konn” 2017

Toimus 19-20. augustil 2017. Juba viies Mudaaugu tiigifestival!

Tiigifestival: Kõik on siin. Kõik on võimalik. Unistame ja teeme ära!

See on festival, kus kõik on osalejad, kõik on kaasas. On tiik, on looming, oled Sina. See on konn, see on eluviis! Mitmekesisus, dünaamilisus ja inspiratsioon ning elav kogukond, mis tekib selleks õhtuks ja ööks ja jääb alles meie südametesse.

Oodatud on kõikvõimalike alade looming; oodatud oled Sina!
– kujundujumine
– iluvõimlemine
– performance, maastikukunst, installatsioonid
– tuleskulptuurid ja tuleshow
– burlesk, kõhutants, rahvatants jne
– muusika
– DJ öödiskol
– loo oma nišš!

Ühtlasi mõtle: kas sina võiksid olla selle tiigifestivali vabatahtlik…
– helimees/naine?
– saunanaine/mees?
– valgustaja?
– lavamehaanik?
– toitlustaja?
– projektijuht?
– kommunikatsioonispetsialist?
– dekoraator?
– liikluskorraldaja?
– programmijuht?

Kui kahtled või kahtlustad, võta ühendust ja arutame asja! Sa saad kindlasti hakkama! Vaja on ainult pealehakkamist ja avatud meelt, oskused tulevad osaledes ja vanad tegijad jagavad kogemusi.

Mudaaugul kehtib endiselt dress code “Siin saate kanda kõiki neid riideid, mida kusagil mujal ei saa” seekordse alapealkirjaga “Maagilised olendid ja muda riidekapp”.  Loomulikult ei saa mainimata jätta, et riiete kandmine iseenesest ei ole üldse kohustuslik. Pealegi, folklorist Marju Kõivupuu kinnitusel on Eestis kõige rohkem ebamaised olendeid nähtud kõrtside läheduses. Seega kui esimese hooga endas seda maagiat justkui ei leia, siis Tiigi baar ootab ja aitab. 

NB! Tiigifestival töötab põhimõttel “Teeme ise festivali” ehk siis kõigil on võimalus kätt proovida väikese festivali erinevate aspektide korraldamisega ja keegi ei maksa kellelegi. Müügitegevus on loomulikult lubatud, aga müümisega pead paraku ise tegelema. Elu on kingitus, sina oled kingitus. Festival on kingitus meilt endilt meile endile!

Festivali ametlik õlu oli “Kuri konn”. Esmakordselt oli baaris võimalik jooke soetada ka raha eest. Baar jäi siiski tugevasse miinusesse.

INFO ESINEJATELE: LAVAD/SÜNDMUSKOHAD

PEALAVA EHK HOOVILAVA
Pealava on kohe Mudaaugu hoovi peal ning kuna tegu on kõige suurema lavaga, siis rohkearvulisemaid koosseise ootame just siia. Pealava mõõdud on: laius 2,5m ja sügavus 5m, ehk siis kitsam külg hoovi poole ja laiem külg baari poole. Saab kasutada mõlemat pidi.

TIIGILAVA
Tiigilava on ujuv lava, mille saab ankurdada tiigil sinna, kuhu vaja. Tegu on romantilise paigaga, mis on mahedalt valgustatud ning varustatud tõrvikutega. Taliujumiskalduvustega publikul on showd võimalik jälgida ujudes. Mõõdud: 155x200cm.

KELDER
Eriti eksklusiivne ja cool esinemispaik, kuhu publikut mahub olenevalt etteastest nii max viie-kuue inimese jagu. See-eest on seal võimalik saavutada täielik pimedus ja suhteline vaikus ning teha selliseid etteasteid, mis eeldavad üldisest festivalimelust veidi eemal olemist.

SAUNALAVA
Eriti kuumadeks etteasteteks! Samuti suurepärane koht näiteks regilauludeks või publikut kaasavateks eksperimentideks.

Vajamineva tehnika osas konsulteeri palun varakult! Mida ei ole, seda saame hankida!

NB! Seoses Mudaaugu sauna kapitaalremondiga on ajutiselt aktiivsest kasutusest väljas kuursaal ning saunalava paikneb kilesaunas.

Mudaaugu Tiigifestival 2018

TIIGIFESTIVAL: Kõik on siin. Kõik on võimalik. Unistame ja teeme ära!

Kuuendat korda toimuv Mudaaugu tiigifestival on festival, kus kõik on osalejad, kõik on kaasas. On tiik, on looming, oled Sina. See on konn, see on eluviis! Elav kogukond, mis tekib selleks õhtuks ja ööks ja jääb alles meie südametesse.

Selgeks on saanud, et tiigifestivalil näeb seninägematuid asju järgnevatest eluvaldkondadest:

– Esineb vähemalt üks rokkbänd
– Esineb vähemalt üks tundmatu bänd
– Lauldakse vähemalt üks ilus laul
– Lauldakse vähemalt üks ühislaul
– Laval säravad ja sädelevad burleskitarid
– Nägemata ei jää duo- ja sooloetteasted 
– Õhtul toimub maagiline tuleshow tiigil ja sauna taga tiigi ääres

Spontaanseteks etteasteteks on avatud VABALAVA!

Kuumaks on köetud kahe kerisega STEREO-KILESAUN.

Julgetele pakub närvikõdi kurikuulus Mudaaugu ÕHK-KÖISTEE läbi nõgeste.

Varastele saabujatele EKSKURSIOONID.

Unetuid tantsujalgu abistab ja kabistab ÖÖDISKO.

Ürituse jooksul töötab TIIGI BAAR, kust saab tellida Põlvamaa kõige erutavamaid keelekasteid. (Baar tuli nulli!)

Ruumi on veel mõnele esinejale, nii et kui oled kahtlemas, kas oma oskustega kapist välja tulla, siis meie ütleme, et KINDLASTI tule 😉

Lisaks muusikalistele etteastetele on oodatud ka muinasjutuvestjad, luuletajad, igasugune muu looming.

PS! ESMASPÄEV ON VABA PÄEV! (kui te veel pole märganud)

*** Tiigifestival töötab põhimõttel “Teeme ise festivali”. Festival on kingitus meilt endilt meile endile. Teeme just nii palju kui tore on ja keegi palka ei saa.

Mudaaugu Tiigifestival 2019

Toimus 17. augustil 2019.

Üks väike laul oli rannas maas? No mida?! Korja ta ometi üles ja tule laula Tiigifestivalil ette!

Sinu pruut tantsib jälle Heikiga? Tule näita, kuidas tegelikult tantsitakse!

Kõige kodusem ja mõnusam Mudaaugu Tiigifestival tuleb seitsmendat korda – seekord 17. augustil 2019.

Tiigifestival – see on piirideta kunst! Me ei sea ette kriteeriume, millele festivalietteaste või töötuba peaks vastama. See on täpselt see festival, kus saab laulda kõiki neid laule, mida kusagil mujal ei saa – kanda kõiki neid kostüüme, mida kusagil mujal ei saa – ja kohata kõiki neid inimesi, kes on just sellised ainult Mudaaugul 😉

Kindlasti on plaanis muusikablokk, luuleblokk, etenduskunstide blokk ja tuleshow. Üles on lubanud astuda folk-rock ansambel Must bass läks üle tee ning kuumad burlesque artistid!

Unetuid tantsujalgu abistab ja kabistab ÖÖDISKO.

Julgetele pakub närvikõdi kurikuulus Mudaaugu ÕHK-KÖISTEE läbi nõgeste.

Varastele saabujatele EKSKURSIOONID. Laupäeval kell 13.00 ja 15.00 viib eksklusiivsed ekskursioonid läbi kaunis ja imeline KONNA HANNA.

Ürituse jooksul töötab TIIGI BAAR, kust saab tellida Põlvamaa kõige erutavamaid keelekasteid.